Sensommertur til Årøsund

Sensommertur til Årøsund 10/11 september 2022

Efter en varm sommer med flere hedebølger er vi klar til årets sensommertur i forhåbentlig  godt vejr med enkelte solstrejf .

Turen går til Årøsund  den 10. september. Vi har fået lov til låner klublokalerne og grill faciliteterne

Alle er velkomne, og vi håber at rigtig mange vil finde vej til Årøsund.

Grillen vil være klar fra kl. 18.30. Arrangementet er gratis og tilmelding er ikke nødvendig. Men en god ide lige at melde om I deltager på klubbens Facebookside Kolding Sejlklub eller bare en melding på koldingsejlklub@koldingsejlklub.dk

Du/I sørger selv for:

*mad og drikke

*service og bestik

*godt humør (vigtigt!)

*kaffen og evt. en kage til kaffen

Søndag morgen er der sædvanen tro morgenkaffe inden afgang. I medbringer selv service, smør, kaffe og andet – mens vi klarer rundstykkerne og en lille en til halsen – hvorefter vi hjælpes ad med oprydningen.

Vi håber vi ses.

Venlig hilsen

Sensommertur udvalget: Karin & Palle og Annette

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret.